Toyota Solutions Academy - Plzeňský Prazdroj

Proběhl první ročník Toyota Solutions Academy v Plzeňském Prazdroji. Účastníci získali v konzultačních seminářích přehled o možnostech optimalizace logistikých provozů v oblastech:
Automatizace, Štíhlá logistika, Smart Trucks, Modulární li-iony, Bezpečnost podle Toyoty

TISKOVÁ ZPRÁVA  PŘEHRÁT VIDEO

Automatizace

  
Aleš Hušek, Manažer logistických řešení, Toyota Material Handling CZ s.r.o.
Tel.: 728 360 370, E-mail: ales.husek@cz.toyota-industries.eu

Slovo automatizace je v posledních 5 letech jako magnet. Přitahuje logistiky i výrobní manažery, kteří stojí před výzvou optimalizace přetížených provozů. Pro jaký provoz je automatizace vhodná, v jakém momentu o ní uvažovat. Jaký je předpokládaný průběh projektu - dimenze, prostředí, pracovní pozice, manipulovaná břemena, vlastní autopilot a kombinace, cenová rozvaha. Jakýkoli obor hledá výrazné úspory a reaguje na hraniční nedostatek pracovníků. Současně s velkou poptávkou po automatizované manipulaci a skladování se také ukazují zcela zřetelně i typické otazníky každé nové implementace. Kdy je vhodné o automatizaci uvažovat, jakou formu automatizace zvolit a jaký je nutný postup a rozfázování příprav? Odpovědi dostanete v tomto odborném bloku.

Štíhlá logistika

  
Ing, Marcel Pavelka, IEn., Jednatel a projektový manažer, API - Akademie produktivity a inovací, s.r.o.
Tel.: 724 950 992, E-mail: marcel.pavelka@e-api.cz

Štíhlá logistika řeší nejen efektivní pohyb materiálu, ale i informační tok, skladové hospodářství, produktivitu pracovníků v logistice, zároveň plánování a to vše za použití principů LEAN managementu. Cílem je zabezpečit co nekratsí průběžnou dobu procesů, efektiviní využití zdrojů a vysokou kvalitu.

Smart Trucks

  
Petr Panáček, Telematics & Advisory services manager, Toyota Material Handling CZ s.r.o.
Tel.: 606 731 995, E-mail: petr.panacek@cz.toyota-industries.eu

Chytrý vozík s I_Site - tato technologie doslova propojí logistický provoz a nastaví ho do transparentních a porovnatelných hodnot, a to nejen uvnitř vašeho podniku, ale i vně např. při komunikaci se servisem. Budete mít možnost spravovat řidiče, bateriové hospodářství, škody na vozících a skladu, monitorovat provoz, sledovat servisní reporty, aktivně posílit bezpečnost a snížit ztráty způsobené provozem manipulační techniky. Argumenty a referenci více než 60 tis. monitorovaných vozíků na světě přinese blok Smart Trucks.

Modulární li-iony

  
Ing. Jan Kohák, Produktový manažer, Toyota Material Handling CZ s.r.o.
Tel.: 602 692 178, E-mail: jan.kohak@cz.toyota-industries.eu

Technologie lithium-ion baterií je považována za atraktivní alternativu k tradičním olověným akumulátorům. Nabízí úspory energie, vyšší výkon a flexibilitu, odpadá potřeba tradičních nabíjecích prostor a údržby . Toyota přinesla do praxe další stupeň - modulární systém li-ion baterií.
Jaké jsou silné stránky této realizace?

Bezpečnost

  
Jaroslav Míka, Konzultant logistických řešení, Toyota Material Handling CZ s.r.o.
Tel.: 720 744 770, E-mail: jaroslav.mika@cz.toyota-industries.eu

V jaké úrovni zajištění bezpečnosti by se měl pohybovat moderní podnik? Jak komplexně přistoupit k bezpečnosti provozu
a současně si stanovit priority v realizaci bezpečnostních opatření? Jak odhalit hlavní rizika, jaké jsou praktické postupy a vybavení pro posílení bezpečnosti? Jak měřit účinnost bezpečnostních opatření? Návod, jak nejlépe postupovat Vám předá tento odborný blok.